Woody według Allena Woody Allen

ISBN:

Published:

Paperback

356 pages


Description

Woody według Allena  by  Woody Allen

Woody według Allena by Woody Allen
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 356 pages | ISBN: | 3.30 Mb

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Allenie, ale dotąd baliście się zapytać!Pytania zadaje Stig Björkman, szwedzki krytyk filmowy, błyskotliwy rozmówca i doskonały znawca filmów Allena. Autoportret nowojorskiego reżysera - autora tak głośnychMoreWszystko, co chcielibyście wiedzieć o Allenie, ale dotąd baliście się zapytać!Pytania zadaje Stig Björkman, szwedzki krytyk filmowy, błyskotliwy rozmówca i doskonały znawca filmów Allena. Autoportret nowojorskiego reżysera - autora tak głośnych filmów, jak Zelig, Purpurowa róża z Kairu, Bananowy czubek, Śpioch, oraz ostatniego obrazu, Przejrzeć Harryego - wyłania się stopniowo z luźnych wspomnień i uwag, dotyczących jego życia, a także twórczości, zainteresowań i poglądów.Woody Allen bodaj najpełniej ucieleśnia ideę autorstwa filmowego we współczesnym kinie, angażuje w swoje filmy całą osobowość, nie stroniąc od podejmowania tematów związanych z jego prywatnym życiem.

Książka powinna zainteresować nie tylko filmoznawców - obok faktów znalazło się w niej miejsce na anegdoty. Po wydanej przez Znak autobiografii Mii Farrow Wszystko, co minęło, w której Allen został przedstawiony w niekorzystnym świetle, mamy okazję zbliżyć się do niego, twórcy i człowieka.

Z kart książki patrzy na nas reżyser i scenarzysta, aktor i komik estradowy, pisarz i dramaturg, wreszcie ceniony klarnecista jazzowy. Kim naprawdę jest Woody Allen?Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Woody według Allena":


happybirthdayquoteshd.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us