Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul Murat Gülsoy

ISBN:

Published: 1999

Paperback

175 pages


Description

Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul  by  Murat Gülsoy

Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul by Murat Gülsoy
1999 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 175 pages | ISBN: | 6.19 Mb

İlk öykü kitabıyla Can okurlarının karşısına çıkan Murat Gülsoy, genç bir öykücü- Hayalet Gemi adlı edebiyat dergisi okurlarının yakından tanıdığı bir isim. Oysa Herkes Kendisiyle Meşgulde on iki öykü yer alıyor. Bu öyküler, ağırlıklı olarak yazı veMoreİlk öykü kitabıyla Can okurlarının karşısına çıkan Murat Gülsoy, genç bir öykücü- Hayalet Gemi adlı edebiyat dergisi okurlarının yakından tanıdığı bir isim. Oysa Herkes Kendisiyle Meşgulde on iki öykü yer alıyor.

Bu öyküler, ağırlıklı olarak yazı ve oyun temaları üzerine odaklanmış. Murat Gülsoyun öykülerinde göze çarpan bir özellik de ironi ve kara mizaha çokça yer verilmesi. Öykülerinde insanları şaşırtmayı sevdiğini söyleyen yazar, sürprizli, beklenmedik sonlarla, ilginç kurgularla çıkıyor karşımıza. İmgelerden yola çıkan, fantastik kurgulara yakın duran öyküler, tematik olarak bir süreklilik duygusu verse de, her öyküde başka denemelere giriyor yazar. Birinci tekil kişi anlatımının baskın olduğu çalışmalar, okurla bu nedenle sıcak bir ilişki kurmayı başarıyor. Sürükleyici bir anlatım, özenli kurgular, şaşırtıcı gelişmeler ve ironi.

Bunlar Murat Gülsoyun öykücülüğünün temel taşları. Modern öykünün çarpıcılığını, tazeliğini taşıyan bu çalışmalar, usta bir yazar olma yolunda genç bir öykücüyle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Oysa Herkes Kendisiyle Meşgul":


happybirthdayquoteshd.com

©2011-2015 | DMCA | Contact us